0 224 222 0267 | İletişim Formu |
  • Türkçe
  • English

Periodontal hastalıklar, diş eti ve dişleri destekleyen kemik dokuları da etkileyen ciddi hastalıklardır. Bu hastalıklar erken tedavi edildiklerinde kolay ve başarılır bir şekilde sonuç alınır. Aksi taktirde ciddi ağrılara ve diş kaybına neden olur.

Gingivitis

Günümüzde çok sık ve kolay karşılaşılabilen problemlerdir. Gingivitis diş eti hastalıklarının başlangıcıdır. Oluşma nedeni ise bakteri plaklarıdır. Ağız bakımının yetersiz olması zaman içerisinde diş etlerinde bakteri plağı oluşmasına neden olmaktadır. Bakteri plağı oluşan diş etlerinde kızarma ve fırçalama esnasında kanama görünür. Bu problemden korunmak için dişlerimizi düzenli fırçalamalı ve diş ipi kullanılmalıdır. Bu önlemler alınmadığında hastalık hızlıca ilerler ve diş etini destekleyen kemiklerde hasar oluşur.

Periodontitis

Tedavi edilmemiş veya dikkat edilmemiş Gingivitisin sorunun ilerlermiş halidir. Bu hastalık diş kökünü saran kemikleri tahrip eden iltihabi bir hastalıktır. Diş ile diş eti arasında hızla üreyebilirler. Hastalığın ilerlemesi ile dişlerinizde sallanma meydana gelir. Ayrıca bu hastalık yüzünden dişler zamanla birbirinden uzaklaşır. Periodontitis sorunu görünen kişilerde şiddetli ağız kokusu ve diş taşı birikimi mevcuttur. Yapmanız gerek ise alanında uzman bir diş hekiminden tedavi almanız ve diş temizliğine önem vermenizdir.

Hemen Arayın
WhatsApp