0 224 222 0267 | İletişim Formu |
 • Türkçe
 • English

DENTAL SAĞLIK TURİZMİ

Yurtdışında yaşayan hastalar, yaşadıkları bölgedeki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliğinden dolayı diş tedavilerinde ülkemizi tercih ediyorlar. Hem diş tedavilerini gerçekleştirebilme hem de Bursa’nın tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini keşfedebilme şansı buluyorlar.

Seyahat, konaklama ve diş tedavi ücretleri toplamı, herhangi bir Avrupa ülkesindeki diş tedavi ücretlerinden daha ekonomik olduğu için Türkiye Dental Turizmde tercih ediliyor.

Türkiye’de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde verilen hizmet kalitesinin yanı sıra hasta ile iletişim, muayene ya da tedavi süresi gibi etkenlerin diğer birçok ülkeye oranla üst seviyede olması tercih edilirliği daha da arttırıyor.

DT GROUP CLINIS İLE DENTAL SAĞLIK TURİZMİN FARKI…

Havayolu ile ulaşım, Havaalanında karşılama, gerçekleşecek tüm transferleriniz, anlaşmalı otellerimizde konaklama ve tarihi yerleri ile turizm cenneti Bursa’da keyifli geziler DT GROUP CLINICS ailesi tarafından karşılanır. Üstelik size sunulan bu hizmet en uygun fiyat avantajları ile sunulur.

DENTAL TURİZMDE BURSA CAZİBESİ

Bursa, 2021 itibari ile 3.150.000 nüfusuyla Türkiye‘nin en kalabalık dördüncü şehridir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya’da 28. Türkiye’de 1. sırada yer almaktadır. 

Ekonomik açıdan Türkiye‘nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Bursa’da en çok Osmanlı İmparatorluğu‘nun kuruluş dönemine

ait tarihî eserlerin bulunmasının sebebi ise, Bursa’nın Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti olmasıdır. Bursa alışveriş merkezleri, parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar. Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin İstanbul‘dan sonra gelen ikinci büyük şehridir.

Bursa, sanayi istatistiklerine göre Türkiye’nin en büyük sanayi kenti ve otomotiv üretim merkezidir. CNN International tarafından Türkiye’nin Detroit’i yakıştırması yapılmıştır. Tofaş-Fiat, Renault, Bosch, Peugeot, Karsan Otomotiv, binek otomobil ve ticari araçlar ile Cobra Güleryüz otobüs fabrikaları Bursa’da bulunmaktadır. Bursa’nın otomotiv sanayinin Türkiye’de merkezi olmasından dolayı kurulan Bursa Otomobil Müzesi yine bu şehirde bulunmaktadır.

Özellikle Uludağ kayak turizminin ön planda olduğu Bursa Türkiye’nin en çok tercih edilen kış turizmi şehridir. Dünyaca ünlü ipeği, havlusu, tekstil ürünleri, İznik çinisi, kebabı,Uludağ’ı, şifalı termal suları ve hamamları ile turizm açısından marka olmuş bir şehirdir.

BURSA ULU CAMİİ

Bursa’nın önemli eserleri arasında yer alan cami için Evliya Çelebi’nin ‘Bursa’nın Ayasofyası’ dediği rivayet edilir. Osmanlı padişahı Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılan caminin inşasına 1396 yılında başlanmış olup yapı 1399 yılında tamamlanmıştır. Aynı zamanda Türk İslam tarihinin en eski camilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ulu Cami, namaz kılınan alan bakımından Türkiye’nin en büyüğüdür. 2215 metrekare alan kaplayan Ulu Cami, her biri dörder kubbeli 5 bölümden oluşur. Hemen hemen eşit büyüklükteki 20 kubbesinin ortasındaki kubbe açık olarak yapılmıştır. Telle örtülü bu orta kubbeden giren yağmur damlaları havuzda toplanır, ışık ise camiyi aydınlatırdı. Ortadaki kubbenin altında havuzlu, 18 köşeli bir şadırvan bulunur. Mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

ULUDAĞ

Türkiye’de “kayak” denilince akla ilk gelen merkezlerden olan Uludağ, pek çok Türk filmine de ev sahipliği yapmış bir yerdir. Bursa merkezden karayoluyla yaklaşık 40 kilometre, Osmangazi Köprüsü’nün yapılmasının ardından İstanbul’dan 2 saatlik bir sürede ulaşılıyor. Her yıl kayak sezonunun açılmasıyla binlerce kişiyi ağırlayan Uludağ, hafta sonları ise günübirlikçilerin akınına uğruyor. Uludağ kayak merkezinde çeşitli uzunluklarda 20 kayak pisti yer alıyor.

Dünyanın en uzun halatlı teleferik hattı olan Bursa Teleferik, kış döneminde Uludağ’a giden turistler tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmakta. Yaklaşık 20-25 dakikada Uludağ’a ulaşılabiliyor. Eşsiz bir Bursa manzarası seyretme olanağı sağlıyor.

SAİTABAT ŞELALESİ

Bursa’nın 21 kilometre uzaklığındaki Saitabat Şelalesi, Uludağ’dan gelen suların aşağı akmasıyla oluşmaktadır. Şelale bir kanyondan dökülmektedir. Yöre halkı tarafından Güvercinlik adıyla da anılan şelalenin çevresinde piknik alanları bulunur.

SUUÇTU ŞELALESİ

Bursa’nın Mustafa Kemal Paşa ilçesine yaklaşık olarak 18 kilometre uzaklıkta bulunan Suuçtu Şelalesi, bölgenin su kaynaklarından biri olması yanısıra Karadere isimli derenin altında bulunan fay hattının kırılması sonucu oluşmuştur. 38 metreden dökülen su, yazın suyunun azalmasına rağmen kış aylarında doldurduğu göleti ile güzel bir manzara sergiliyor.

ULUABAT GÖLÜ

Apolyont adı ile de bilinen Uluabat Gölü, göç yollarında olmasından dolayı en fazla su kuşuna sahip olmasıyla da meşhurdur. Milli parklar idaresi tarafindan koruma altına alınmıştır.

TİRİLYE

Tirilye, Trilye, Zeytinbağı. Bu üç isim de aynı yer için kullanılıyor. Sırasıyla Misyalılar, Traklar, Antik Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar tarafından yerleşke olarak kullanılan Trilye’nin adı 1909’da süikaste kurban giden Mahmut Şevket Paşa’nın anısına Mahmut ŞevketPaşa olarak değiştirilmiş ama halk Tirilye demeye devam etmiştir. 1963 yılında bu kez “Zeytinbağı” olarak tekrar değiştirilmiş. Bu isim de benimsenmeyince 2011’de tekrar Tirilye olmuş. Doğal dokusu korunmuş tarihi eserleri, sokakları ve özellikle de zeytini ile ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelir.

IRGANDI KÖPRÜSÜ

Dünyada sadece Floransa, Venedik ve Bulgaristan’ın Lofça kentinde birer örneği bulunan 4 çarşılı köprüden biridir. Gökdere üzerinde yer alan Irgandı Köprüsü’nün 1442 yılında Pir Ali oğlu Tüccar Muslihiddin tarafından mimar Abdullah oğlu Timurtaş’a yaptırıldığı ifade edilmektedir. 1855 depreminde büyük hasar görmüş ve üzerine irili ufaklı ahşap dükkanlar inşa edilmiştir. 1922 yılında kenti terk eden Yunanlıların bombalaması sonucu köprü yeniden tahrip olmuştur. 1949 yılında köprü betonarme olarak ve orijinal haline göre 60 cm. daha yüksekte yeniden yapılmıştır. 1988-2004 yılları arasında onarım ve yenileme çalışmalarıyla 19. yüzyıldaki durumuna uygun olarak restore edilen köprü günümüzde çeşitli el sanatı atölyelerini ve dükkanları içermektedir.

TOPHANE

Bursa’nın tam merkezinde bulunan ve şehri panoramik olarak görebileceğiniz yerlerden biridir Tophane. Ama en özel tarafı tarihi saat kulesi ve Osman Gazi ile oğlu Orhan Gazi’nin türbelerinin burada yer almasıdır. Bursa’nın her yerinden duyulan Ramazan topu atışlarının da yapıldığı yerdir.

CUMALIKIZIK KÖYÜ

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Cumalıkızık‘ın kuruluş hikâyesinin 1300’lü yıllara kadar uzandığı biliniyor. Osmanlı’da erken dönem sivil mimari örneklerine ev sahipliği yapan köy, Uludağ’ın çevresine kurulan yedi kızık köyünden biri. O zamanlar dağ eteklerine kurulan köyleri tanımlamak için ‘kızık’  sözcüğü kullanılıyordu. Bu köylerden Cumalıkızık, HamamlıkızıkDerekızık, Fidyekızık ve Değirmenlikızık olmak üzere beşi günümüze kadar ulaşmış. Aralarında orijinal dokusunu korumuş olan ise Cumalıkızık. 

Uludağ’ın eteklerinde daracık sokakları, orijinal dokusunu yitirmemiş otantik evleri ve köy havasını koruyan atmosferiyle Cumalıkızık Bursa’nın anlatılmaz yaşanır efsanelerinden biridir.700 yıllık gizemli tarihi, Osmanlı’dan kalma binaları, doğal kaynakları, şenlikleri ve yaşanmışlıklarıyla kentin hem tarihi hem de doğal güzellikleri arasındadır.Köy meydanına indiğinizde sizi karşılayan tezgâhlar ve yöresel ürünleri satan köylülere uğrayabilir, doğal köy usulü reçeller, salçalar, turşular, erişteler, tarhanalar, köy ekmekleri satın alabilirsiniz.

Meydandan yukarıya doğru yürüdüğünüzde ise ilk olarak Uludağ’dan gelen suyun köyün içinden aktığını göreceksiniz. Kerpiçten yapılmış tarih kokan evler, renk renk duvarlar, kapı tokmakları, sokak çeşmeleri, daracık sokaklarla adeta sizi dünyadan soyutlayarak geçmişe taşıyor Cumalıkızık…

İletişim Formu


  İletişim Bilgileri


  DT Group Clinics
  İhsaniye mahallesi, Can 110 sokak, No: 2/1A, (Bursa Eminiyet Müdürlüğü Karşısı) Nilüfer BURSA

  E-Mail
  info@dtgroup.com

  Gsm
  0 224 222 0267

  Site
  www.dtgroup.com

  Hemen Arayın
  WhatsApp