0 224 222 0267 | İletişim Formu |
  • Türkçe
  • English

Gülüş tasarımı kişinin gülüşünü, zirkon ve lamine kaplamalar, diş eti tedavileri, beyazlatma ve dudak uygulamaları ile daha estetik bir duruma getirilmesi durumudur. Gülüş tasarımı yapılan kişinin diş etleri normal duruma getirilir.
Gülüş tasarımı ile birlikte diş etleri, dişlerde oluşmuş çarpıklık ve dizilmelerin deki bozukluk, renk farklılığı ortadan kalkar. Hekim yüz yapınıza, ten renginize, diş ve dudaklarınızdaki tüm detayları inceler. Ağız sağlığında olan sorunlar bir kaç seansta bitirilir. Gülüş tasarımında dişlerin ve siş etlerinin uyumlu olması en esas durumdur. Gülüş durumunda belli bir oranda görünmesi gereklidir. Gülüş tasarımının içerdiği tedaviler;
• Diş beyazlatma
• Zirkonyum, lamine veya porselen kaplama
• Pembe estetik
• Bonding
• Ortodonti tedaviler
• Dudak kontörlerinin belirginleşmesi
• İmplant
Gülüş tasarımı kişinin tercihleri dikkate alınarak yapılan bir uygulama olduğundan uzun döneme yada kısa döneme yayılarak bitirilebilir. Gülüş tasarımı öncesi kişinin tüm detaylarını içeren bilgisayar ortamında bir bir taslak hazırlanır. Bu taslak hastanın da onay vermesi ile plan yapılarak tedavi sürecine başlanılır. Tüm tedavi sonrası uygulanan yöntem ile taslak neredeyse aynı olmaktadır. Gülüş tasarımı ile kişinin sosyal hayatı daha rahat bir hale gelerek kendine olan öz güveni ortaya çıkmaktadır.
Gülüş tasarımında her zaman dişlerin kesilip kaplama yapılması gerekmektedir. genelde lamineler, bonding, beyazlatma gibi daha koruyucu uygulamalar da estetik beklentinizi gerçekleştirebilir. kadın ve erkek arasında yapısal farklılıktan dolayı farklı modeller ortaya çıkmaktadır. kadınların genel yüz hatları oval olduğundan daha yuvarlak ve oval dişler yapılmaktadır.
Erkelerde ise dikdörtgen ve kare formlu dişler yapılmaktadır. Herkesin iskelet ve yüz yapısına en uygun tasarımlar mümkündür fakat bu demek mucize yaratılıyor anlamına gelmemektedir. Doğallık gülüş tasarımında dikkate alınması gereken en önemli şeydir. Ortalama olarak 3 ile 6 hafta arasında tedavi süreleri sona ermektedir. Elbette bu durum hastanın ağız içindeki sorunları ve bunların tedavileri ile değişkenlik göstermektedir.

Gülüş Estetiği Ne Demektir?

Bir takım estetik görüntünün birbiri ile ilişkilendirilerek göze hoş görünen ve kişiyi iyi hissettiren bir görüntüye kavuşturulması işlemidir. Gülüş tasarımı kişinin gülüşünü beyazlatma, zirkon kaplamalar, bonding, köprüler, diş boyu ayarı ile dudak şekillendirmeleri gibi teknikler kullanılarak istenilen duruma getirilmesi işlemine denilmektedir.
Gülüş tasarımında hastanın istekleri göz önünde bulundurularak tedavi süreci yaşanır. İstenen tedavi yöntemine de yine hekim ve hasta birlikte karar vermektedir. Hastanın tercihleri göz önünde bulundurularak tedavi yapıldığından dolayı sürecin yani tedavinin uzun ya da kısa olması seçim ile alakalı bir olgudur.
Kişinin ağız içi ile alakalı tüm detayları bir bilgisayar ortamında taslak şeklinde hazırlanmaktadır. Hastanın onayının ardından tedavi sürecine başlanır. Tedavi noktalandığında ise ortaya çıkan sonuç ile taslak hemen hemen aynı olmaktadır. Gülüş tasarımı ile birlikte kişinin kendine olan güveni yerine gelecek ve artık kendini daha iyi hissedecektir.
Gülüş tasarımı yapılırken dişler her zaman kestirilmez veya kaplama yapılmasına gerek kalmaz. Genelde lamineler, bonding, beyazlatma gibi daha koruyucu uygulamalar ile estetik beklentinizi gerçekleştirebilmektesiniz.
Kadın ve erkekler arasında yapı farklılığından dolayı farklı işlemler uygulanmakta ve süreler de buna göre değişmektedir.
Kadınların genel olarak yüz hatları oval olduğundan dolayı yuvarlak ya da oval dişler tercih edilmektedir. Erkeklere ise kare veya dikdörtgen dişler uygulanmaktadır. Her hastanın iskelet yapısına uygun tasarım gerçekleştirmek mümkündür fakat bu tedavide doğal gülüş tasarımının dikkat edilmesi gereken en önemli özellik olduğunu unutmamalısınız. Tedavi süreleri ortalama 3 ile 6 hafta da tamamlanmaktadır ancak hastanın ağız içi sağlık sorunlarının iyileştirilme süresi bu süreyi uzatabilmektedir

Gülüş Tasarımı Hangi Sorunları Ortadan Kaldırır?

• Diş renginde farklılık
• Diş etlerinin şekilsiz oluşu
• Dişlerin sıralanmasında ki bozukluklar
• Kırık ve çatlak diş yapıları
• Yüzeydeki şekil deformasyonları
• Kaybedilmiş dişler ve
• Diş boylarının çok uzun, çok kısa veya birbiri ile uyumsuz olmasıdır.

Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçermektedir?

Her hastanın estetik ihtiyaçları değişiklik göstereceğinden, uygulanacak olan işlemler bireylere özel olarak belirlenmektedir. Uygulama yapılacak işlemler belirlenirken hastanın yüz hatları, cinsiyeti, yaşı ve istekleri göz önünde bulundurulmaktadır.
İlk etapta var olan çürük dişler ve diş eti rahatsızlıkları tedavi edilir. Bunların yanı sıra diş temizleme işlemi yapılır. Bu uygulamalar tamamlandıktan sonra hastaların gereksinimlerine göre işlemler belirlenir. Yapılacak işlemler genel olarak gingivektomi adı ile bilinen diş eti estetiği girişimleri, diş beyazlatma- bleaching metotları ve diş eksikliklerinin implant ve protez uygulamalarıyla tamamlanmasıdır. Ayrıca porselen lamineler ve kaplamalar, zirkonyum kaplamalar ve ortodontik tedavi yöntemleri uygulanan tedavi yöntemleridir.

Gülüş Tasarımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

Yaş, yüz hatları, diş etlerinin konturu ve şekli, dudaklar gülüş tasarımı yapılması esnasında göz önünde bulundurulması gereken faktörlerdendir.
Sizlerde gülüş tasarımı yaptırmak istiyorsanız DT GROUP CLINICS ile iletişime geçebilir veya telefonla randevu alıp branşında uzman hekimlerimize muayene olabilirsiniz.

Hemen Arayın
WhatsApp