0 224 222 0267 | İletişim Formu |
  • Türkçe
  • English

Şeffaf Plaklarla, Telsiz Diş Düzeltme (Ortodonti) Tedavisi ile Çapraşık Dişlerinizi Tedavi Edebilirsiniz.  

Invisalign tedavisi, 20 yılı aşkın süredir tüm dünyada uygulanmakta olup, 10 milyondan fazla kişinin bu yöntemle tedavi olmuştur. Her hastanın kendi dişlerine uygun olarak üretilen şeffaf plaklarla, neredeyse görünmeyecek derecede estetik algıyla yapılan bu tedavide diş teli kullanmanıza gerek kalmaz.

Invisalign Tedavisi nedir?

Invisalign tedavisi, dijital ortodontik tedavi teknolojisi olan, dişlerinize uygun yapılmış şeffaf plaklar (aligner) ile dişlerinizi düzeltmek için uygulanan telsiz ortodontik tedavi yöntemidir. Telsiz ortodontik tedavi olanağını sunan Invisalign’ın en önemli tercih edilme nedeni, dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken ortodontik tedavi gördüğünüzün belli olmamasıdır.

Invisalign tedavisi için kliniğimize başvurduğunuzda, ortodontistiniz muayene sırasında ağız içi tarayıcı (Itero Intraoral Scanner) ile ağız içi kayıtlarınızı dijital ortama aktarır. Kısa bir süre içerisinde tarayıcıdaki simülasyon programı ile tedavi sonunda gülüşünüzün nasıl olacağı ile ilgili tedavi başında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Invisalign tedavisine karar verdiğiniz takdirde, hekiminiz profesyonel olarak ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarınızı çeker ve sizi klinikten uğurladıktan sonra bilgisayardaki Clincheck programı ile tedavi planınızı oluşturur ve gerek yüz yüze gerekse dijital ortamda bu veriyi sizinle paylaşabilir.

Planlama bitirildikten sonra dişlerin hareket edilmesi istenen pozisyona göre seri şeklinde invisalign plakları üretilir. Her bir plak ortodontistinizin size önerdiği şekilde takılır ve tüm serideki plaklar tamamlandığında tedavi sona erer.

Plakların kullanım süresi minimum günde 20 saat olacak şekilde vakaya göre değişmekle birlikte ortalama 7 ile 10 gün arasında değişmektedir.

Herkes Invisalign yaptırabilir mi?

Hem erişkinlere hem de genç ve çocuklara uygulanabilen bir ortodontik tedavidir. Fakat Invisalign tedavisine uygun olup olmadığınız ancak doktorunuzun muayenesi sonucunda netleşir. Kliniğimizde Invisalign uygulamasını basit çapraşıklıklar, çekimli tedaviler, kapanış sorunları, iskeletsel bozukluklar ve hatta ortognatik cerrahi gerektiren bozukluklarda uygulamaktayız.

Invisalign tedavisinin en büyük avantajı nedir?

Invisalign’in en önemli özelliği, günlük yaşamınızı olumsuz anlamda kesinlikle etkilemiyor olmasıdır.

Öncelikle, plaklar ağzınızda hemen hemen hiç görünmez ve tedavi süresince istediğiniz gibi gülmeye devam edebilirsiniz.

Çok önemli bir anınızda plaklarınız takıp çıkarılabilir olduğu için tedavinize kısa bir mola verebilirsiniz.

Plaklarınızı yemek yerken, bir şey içerken ya da diş fırçalarken kolayca çıkartabilir, dilediğiniz yemeği yiyebilirsiniz.

Sabit ortodontik tedavilerde sıkça karşılaşılan tellerdeki batma acıtma gibi durumlar, Invisalign tedavilerinde söz konusu değildir.

Uygun bir ağız hijyeni ve ortodontik diş hareketi için ideal kemik yapısına sahip her birey bu tedavi ile düzgün dişlere sahip olabilir. Tedavi için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır.

Invisalign tedavisinde ağrım olacak mı?

Dişlerin hareket edebilmesi için bir kuvvet uygulanması gerekmektedir. Şeffaf plakları ilk defa taktığınızda bir baskı hissedersiniz. Bu baskı hissi birkaç gün içerisinde ortadan kalkacaktır.

Invisalign tedavisini her hekim yapabilir mi?

Invisalign tedavisini yapabilmek için hekimlerin öncelikle bir sertifika alması gerekir. Invisalign tedavisini mutlaka bir ortodonti uzmanının yapması gerekir.

Hemen Arayın
WhatsApp